Zavlažovací systémy
Drobečková navigace

Úvodní stránka > Travní koberce > Kdy se trávník pokládá?

Kdy se trávník pokládá?

Vzhledem k tomu, že pracujeme s trávou, tedy živým přírodním materiálem, je nutno respektovat podmínky okolního prostředí:

  • venkovní teplota alespoň 5 °C
  • sucho, nikoli deštivo
  • co nejkratší doba mezi seříznutím trávníku v travní školce a jeho pokládkou na místě určení

Travní koberce se dají pokládat, dokud venkovní teplota dosahuje alespoň 5 °C. Vhodná doba pro založení nového trávníku je tedy většinou od března do listopadu, záleží samozřejmě na aktuálním počasí.

Dalším faktorem, ovlivňujícím pokládku, je déšť. Pokládka trávníku se nedá realizovat pokud prší. To se týká jak travní školky, travní pruhy se nesmí řezat a stáčet mokré, tak i místa pokládky, kde se tráva nedá pokládat do rozbahněného podkladu. Trávník je živý materiál a v mokru se pochopitelně spustí proces odumírání, rozkladu, hnití, což brání pokračujícímu úspěšnému životu trávníku na novém místě.

V ideálním případě ráno seřízneme trávník v travní školce a dovezeme jej na místo pokládky. V odpoledních až večerních hodinách pokládáme trávník u zákazníka. Je třeba, aby doba mezi seříznutím ve školce a pokládkou byla co nejkratší.

Vážení zákazníci, ať to vypadá vše komplikovaně a předpovědi počasí se někdy na poslední chvíli mění, tisíce metrů čtverečných námi položených živých trávníků svědčí o tom, že realizace se dá uskutečnit. Jen někdy "příroda hraje" a my vás v tomto případě prosíme o pochopení, pokud to napoprvé nevyjde. Operativně vám nabídneme nový termín a snažíme se být ohleduplní, dorazíme např. ve dvou posádkách, aby pokládka trvala co nejkratší dobu. Zavolejte nám prosím nejlépe 1-2 dny před pokládkou na tel. č. 602 44 00 45.